Podpowiadamy jak zakładać soczewki

Podpowiadamy jak zakładać soczewkiNa soczewki w dzisiejszych czasach decydujemy się coraz częściej i możemy mieć pewność, że dalej te produkty będą cieszyły się wielką popularnością. Wszystko dlatego, że są one znacznie bardziej praktyczne od okularów. Dowodem na to niech będzie to, że nosząc je, możemy uprawiać szereg różnych sportów i nie stanowi to dla nas większego problemu. Jest tak w zdecydowanej większości przypadków. Dziś zajmiemy się tematem zakładania soczewek, bo jak się okazuje w dalszym ciągu wielu ludzi z nich korzystających ma z tym problem. Oto kilka prostych kroków, które z pewnością będą tutaj pomocne.

– Przed zakładaniem soczewek musimy zadbać o higienę rąk, dlatego też nie możemy zapomnieć o ich umyciu. Pamiętajmy też, aby następnie je dokładnie wytrzeć. W innym wypadku soczewki mogłyby przykleić się do naszego palca.
– Wyjmujemy soczewki z opakowania, upewniając się, że nie są uszkodzone.
– UWAGA! Zakładamy je zawsze od tej samej strony. To, czy będzie to soczewka lewa, czy prawa zależy już jednak tylko i wyłącznie od ciebie. Warto jednak trzymać się tej zasady, bo wówczas nie grozi nam żadna pomyłka przy ich zakładaniu. Zakładając je, na palcu jednej ręki umieszczamy szkła kontaktowe , podczas gdy drugą rozchylamy powiekę oka. Kciukiem podtrzymujemy w tym wypadku dolną powiekę, a palcem wskazującym górną. Warto posłużyć się tutaj lusterkiem, gdyż łatwiej będzie nam skoordynować pracę rąk.
– W momencie, gdy poczujemy, że szkło jest już na powiece, powoli zamykamy oko.
– Co jest niezwykle istotne, takich szkieł nie musisz wyśrodkowywać osobiście. Wystarczy, że kilka razy zamrugasz okiem, a soczewka sama się wyśrodkuje.
– Zdarza się, że po założeniu szkieł czujemy pewien dyskomfort. Oznaczać to może uszkodzenie soczewki. Wówczas należy ją wyjąć i dokładnie obejrzeć. Jeśli nie widzisz uszkodzeń, przepłucz ją specjalnym płynem do pielęgnacji i ponownie zabierz się do jej zakładania, postępując według powyższej instrukcji.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.