Soczewki jednodniowe kontra wielokrotnego użytku

Soczewki jednodniowe kontra wielokrotnego użytkuDecydując się na soczewki kontaktowe, musimy mieć świadomość tego, że dziś możemy zakupić szkła jednorazowego użytku, jak i te, które zmieniamy co pewien okres czasu. Pośród tych drugich wyróżnia się między innymi soczewki dwutygodniowe, miesięczne czy też kwartalne. Powstaje więc pytanie, na które z nich najlepiej jest się zdecydować?

Zacznijmy od tego, że soczewki jednodniowe są tutaj najlepszą możliwą opcją, jeśli bierzemy pod uwagę komfort osoby. Wszystko dlatego, że nie musimy ich pielęgnować, ani poddawać jakimś innym zabiegom. W zasadzie nasze czynności ograniczają się tylko do ich zakładania, a także zdejmowania. Jak sama nazwa wskazuje, są to soczewki, które służą nam tylko jeden dzień, a więc wieczorem należy je zdjąć i wyrzucić. Z pewnością wielu z was uważa, że takie rozwiązanie jest dość drogie, ale nic z tych rzeczy. Wiele zależy tutaj od firmy, która dostarcza je na rynek, ale 30 szt. takich soczewek, a więc miesięczna „kuracja” to koszt około 50 zł, biorąc pod uwagę soczewki FitView Vitamine Daily . Jak więc widzimy, koszt jest niewielki i na pewno nie wpłynie negatywnie na nasz domowy budżet. Wielkim plusem przemawiających za tymi produktami z punktu widzenia zdrowia jest fakt, że znacznie rzadziej podatne są na infekcje, jak to ma miejsce np. w przypadku soczewek wielokrotnego użytku.

Szkła jednodniowe są najlepsze dla tych, którzy cenią sobie minimalizm. Jeśli z tobą jest inaczej, wybrać możesz szkła wielokrotnego użytku. Od ciebie zależy czy będą to soczewki dwutygodniowe, miesięczne czy kwartalne. Co istotne przedział czasowy nie oznacza tu w żadnym wypadku ich zużycia. Po upłynięciu dwóch tygodni, miesiąca czy też kwartału wystarczy takie soczewki wyjąć i poddać pielęgnacji w specjalnym płynie. Następnie ponownie możemy je zakładać. Dodajmy, że ze względu na najniższy koszt noszenia najbardziej popularne są tutaj soczewki kwartalne, choć różnice w cenie nie są duże.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.